Ano rozvoji města, ano snižování spotřeby úřadu ...

Květen 2011

Teorie relativity v náměšťském podání

26. května 2011 v 15:13 | Ing.Ivo Matoušek
Město Náměšť má nedostatek financí na pokrytí svých provozních potřeb. Město Náměšť má při správně zvoleném rozpočtu dostatek financí na pokrytí veškerých provozních potřeb.

Rozpočet města ve svém návrhu počítal s dofinancováním šesti milionu korun v investiční akci Pod Křišťálovem, protože tato částka byla uvedena v poznámce zbývá k dofinancování v budoucnosti. Rozpočet města nepočítal ve svém návrhu s dofinancováním šesti milionu korun v investiční akci Pod Křišťálovem, protože v budoucnosti znamená v příštím rozpočtu roku 2012.

Městský úřad Náměšť nemá potřebné finance na chod některých svých odborů. Městský úřad má dost peněz na pokrytí všech svých odborů při zaměstnání odpovídajícího počtu úředníků.

Město Náměšť si objednalo za 25 tis. Kč zpracování rozpočtového výhledu. Město Náměšť si mohlo zpracovat rozpočtový výhled samo zadarmo tak, jak to dělalo vždy.

Rada města zrušila platné rozhodnutí o provozovateli Anenské pouti formou výběrového řízení. Rada města odložila výběrové řízení na provozovatele Anenské pouti až od roku 2013 a jaksi nám to opomenula sdělit.

Opoziční příspěvky jsou ryze populistické. Opozice drž raději …

Zastupitelé města se v malém počtu účastní společenských akcí pořádaných městem či příspěvkovými organizacemi města. Mají se někteří opoziční zastupitelé města účastnit některých městských akcí vedených některými určitými zastupiteli a podporovat je, když s nimi nesouhlasí?

Někdo se dlouhodobě neúspěšně snaží získat peníze z rozpočtu republiky pro vyvolená města či obce další nekoncepční dotací kvůli jaderné elektrárně. Proč zrovna a pouze z jádra, jsou uhelné i vodní a existuje i další průmysl škodící některým obcím a regionům. Já bych veškeré dotace zrušil a formou rozpočtového určení daní tyto peníze rovnou dal obcím.

Květnové jednání zastupitelstva města se odehrálo v tradiční shodě a jednotě, v které je skryta síla.

Velký Albert měl pravdu, vše je relativní, vše se dá překroutit, podat svým vlastním způsobem a navíc naši představení to jistě dělají správně a dokonale.

A věřili byste, že nebyl schválen jeden z návrhů na rozpočtovou změnu předložený vedením města přes účast všech koaličních zastupitelů? Tak z toho jsem i já příjemně překvapen ...