Ano rozvoji města, ano snižování spotřeby úřadu ...

Smysl či úmysl?

15. září 2011 v 10:54 | Ing.Ivo Matoušek

Schválení rozpočtového výhledu města Náměště dne 14.9.2011 na roky 2012 až 2016 doprovázela tradiční zastupitelská peprná diskuze.

Připomenu fakta: již se připravuje rozpočet města na rok 2012, který bude bezpečně schválen hlasy koaličních zastupitelů v prosinci letošního roku. Město Náměšť má platný, dříve schválený rozpočtový výhled. Od roku 2013 nejsou známy výše příspěvků jednotlivým městům ze státního rozpočtu prostřednictvím sdílených daní a tvorba rozpočtů příjmové strany na roky 2013 a dále jsou tak kvalitativně na úrovni věštění z křišťálové koule, což sympaticky přiznal i zástupce zpracovatelské firmy.

Snaha vedení města je zřejmá, když už bylo externí zpracování tohoto materiálu prosazeno a zaplaceno, je nutno pro něj zvednout ruku, ať je jeho časová smysluplnost jakákoli. Přitom samotné údaje z něj nejsou špatné a souhlasím i z většinou jeho závěrů. Pouze schvalovat něco, co se zcela jistě bude za dva měsíce zásadním způsobem v řádu desítek milionů korun měnit, mi hlava nebere, ale alespoň bude třeba rozpočtový výhled příští rok přepracovat ( předpokládám že znovu externě ) a v době krize je každá podpora podnikatelských subjektů ze strany veřejného sektoru vítaná.

Můj argument je rovněž jasný, daleko rozumnější by bylo nyní zpracovat kvalitní rozpočet na rok 2012, počkat na projednání novely zákona o rozpočtovém určení daní ( nejpozději do března 2012 ) a až poté při platně stanovených kritériích přídělům měst ze sdílených daní, sestavit rozpočtový výhled města na roky 2013 až 2016.

A to že pan starosta jaksi zapomněl nejprve dát hlasovat o mém řádně podaném protinávrhu na odložení přijetí rozpočtového výhledu? Ano to se stane, možná to bylo skutečně neúmyslně, potřebný počet hlasů byl dopředu zajištěn a člověk je rozhodně tvor omylný…
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama