Ano rozvoji města, ano snižování spotřeby úřadu ...

Nejen loutkové je divadlo

15. prosince 2011 v 11:19 | Ing.Ivo Matoušek
Na úvod trocha hořké reality po zasedání zastupitelstva města. Neschopnost sestavení vyrovnaného rozpočtu, kdy starý provozní čtyřmilionový úvěr je řešen čerpáním nového úvěru šestimilionového, je ostudou vedení města a žádné rozumné zastupitelstvo by nemělo něco takového připustit.

Ale věnujme se raději ostatním zábavnějším doprovodným scénkám, v daném složení klíčového orgánu Náměště stejně nic jiného nemá přílišný význam. Poučné je sledovat počínání některých nohsledů, kteří ve snaze zalíbit se matce představené startují jak papíroví čertíci na jakékoli nepohodlné argumenty. Ojedinělé projevy vnitrostranické revolty jsou pak okamžitě zaznamenány a následně podrobeny nápravně výchovnému opatření. Pryč jsou srdceryvné prohlášení o potřebě dokončení společně zahájeného, či nesmyslnost antivztahů skupin s podobným programem rozvoje města. Smutný je i pohled na povinně devátou zvednutou ruku od našeho bývalého politického partnera, jehož instalace v řadách nezávislých na panu starostovi bylo velkou chybou. Pokračuje systém pomluv, donášení, špehování, poskytování neobjektivních informací. Pro toho, kdo četl Boženu Němcovou, případně zažil morální stav v zámku a podzámčí, rozhodně nic nového pod sluncem.

Na druhou stranu je vidět posun v myšlení některých zastupitelů, bylo potřeba daleko více rozhodných pohledů a řečnických cvičení pro schválení otčenáše. I když to, že z patnácti přítomných pouze třetina věděla o čem skutečně hlasuje, je dalším neuvěřitelným potvrzením kvality "matrošu". Klobouk dolů před reakcí a rozhodnutím exradního na tuto rozpočtovou blamáž.

Zaregistrovali jsme po půlroční intenzivní práci spuštění náznaku komunikačního systému Váš názor. Cenzurovaná diskuze k povoleným a schváleným tématům, typická náměšťská demokracie. Alespoň jsem však pochopil výjimečnou pozici místní radnice, protože normální schopný pracující by něco takového bez problému zvládl zprovoznit v řádu hodin či maximálně dnů, ostatně jak se běžně stalo v jiných městech. Čest údernické práci.

Neustále polemiky nad rozpadem Eurozóny potažmo Eura jsou přímým důsledkem byrokratického systému správy územních celků. Zasahování všech chytrých do všeho, zbytečná centralizace, pouze vyvolení mají patent na rozum. Ekonomika má jasná pravidla fungující v souladu s přírodou, zdraví a silnější spolknou nemocné a slabé. Není na tom nic špatného, pouze tak lze nastartovat další vznik pracovních míst a nových firem. Sanace beztak již mrtvých ekonomik je pouze oddalování jistého konce a stahuje ke dnu i relativně zdravé subjekty.

Jsem potěšen velkou sledovaností mého blogu, zejména vždy po konaném zastupitelstvu města. Je vidět, že spousta čtenářů se těší na čerstvý větřík, ono se při stavu nezávislosti mediálního regionálního tisku a dokonalé nudě v podání náměšťských listů, není ani čemu příliš divit.

A hádanka na konec : kolik je 54 mínus 3 ? Odpověď je přece zcela logická a prostá, tedy tolik, kolik je potřeba, v tomto případě 47 ! No, pak se kvalitě právě schváleného rozpočtu Náměště na rok 2012 nedivme. Statistika nuda je, má však cenné údaje a naštěstí existují i divadelní pohádková představení s dobrým koncem.

Přeji Vám všem pohodové a klidné prožití vánočních svátků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama