Ano rozvoji města, ano snižování spotřeby úřadu ...

Květen 2012

Tak jsme mistři no a co ?

16. května 2012 v 20:21

Po třech měsících jsme se sešli v příjemném prostředí náměšťských zastupitelů a rozhodně jsme se nenudili. Po úvodní rozcvičce jednoho sportujícího úředníka, který byl opakovaně povoláván do půdní zasedací místnosti ze své přízemní kanceláře, jsme se přátelsky pošťuchovali o poskytnutém, anebo neposkytnutém protiplnění či protislužbě. Doplněno narážkami na krátkou paměť a klidným průběhem majetkových záležitostí, jsme s úsměvem na rtech jako vždy přikročili k zlatému bodu zastupitelstva - rozpočtu, jeho čerpání a změnám.

Deseti příkladně nataženými pažemi byl schválen nejen šestimilionový provozní úvěr, ale i další téměř pětimilionový na pokrytí potřeb cash-flow v průběhu roku. Z neracionální debaty nade vše vynikl mimořádně racionální důvod rozhodnutí jednoho z asistentů schválení tohoto nesmyslu, z něhož by měl radost i velký Jaroslav Hašek : " Nerozumím tomu, proto budu hlasovat pro". Pečlivě připravená režie na moje drzé dotazy vyvrcholila přesvědčovacím nemateriálem o domnělém předschválení tohoto dalšího úvěru.

Z dalšího průběhu je třeba vyzvednout mimořádně vstřícný postoj k realizaci prodeje bytovek na ulici Husova, věřme, že v průběhu zbylých dvou a půl let volebního období, nebude nikdo z jejich uživatelů zraněn elektrickým proudem při zbytečném pokusu o rozsvícení domácího světla.

Rovněž diskuze o metodách řešení veřejného pořádku při nočních městských akcích se nesla v skutku pohodové atmosféře a jak jsme si tak pěkně notovali a přitakávali, dokonce jsme si někteří skoro dobrovolně udělali i neplánovanou pětiminutovou přestávečku na cigárko. Jistě, zdraví máme jenom jedno, kafíčko už jsme vypili a proč se uculovat jen tak na sucho.

Na dálku jsme pozdravili i velkého guru českých financí pana Kalouska. Vzali jsme na vědomí jeho opětovnou ekonomickou zdravici i s patřičným vysvětlením, jak skvěle je naše republika dlouhodobě finančně řízena a jací jsou místní zastupitelé troubové. Díky, už je nám to všem zcela jasné.

Michal Rabušic vyhrál v dresu Liberce fotbalovou ligu a stal se mistrem republiky v nejprestižnějším českém sportu. Škoda že není z patřičné oligarchie města, přesto že se stal prvním občanem Náměště, který něco takového dokázal, na rozdíl od jiných, lépe orientovaných, se poblahopřání či poděkování od vrcholných představitelů radnice za skvělou reprezentaci nedočkal. Chudák Míša, koupím mu tradičně poskytovaný šperk či řetízek na pouti, rozhodně si ho zaslouží a přidám i gratulaci alespoň části zastupitelů města Náměšťě.

A tak máme zase za sebou jeden náramně příjemný a zábavný den,
vždyť jsme mistři - no a co ?