Ano rozvoji města, ano snižování spotřeby úřadu ...

Červen 2015

Taškařice

25. června 2015 v 10:47
Zastupitelstvo města 24.6.2015 přineslo pokračování tragikomické aktuální situace v náměšťském zastupitelstvu.

Většina projednávaných bodů se dříve či později změní v přehlídku ješitných, dotčených či vztahovačných reakcí prakticky k čemukoli. Je to důsledkem vytvoření křehké vládní většiny, což jsme na rozdíl od bývalého spojence pana starosty deklarovali ihned po zvolení současného vedení města. A rozhodně to časem neustane, spíše naopak. Nevyčítám to ani tak panu starostovi, v jeho případě to byla vcelku pochopitelná snaha udržet se naposledy u korytka, za nos by se měli chytit spíše ostatní souputníci vládní koalice, jimž jsme nabízeli vytvoření možné, velmi silné patnáctičlenné koalice. Že by to pro jednání zastupitelstva a potažmo hlavně pro naše město bylo výrazně lepší řešení, o tom snad po shlédnutí internetového záznamu z jednání již nemůže pochybovat nikdo soudný.

Většina důležitých bodů je schvalována nejtěsnější povinnou koaliční většinou, pod taktovkou dirigenta vládne pevný řád. Působí to sice až komicky, ovšem nikomu z nich to nevadí a snad ani nepřijde, ikdyž v přestávkových rozpačitých reakcích samotných členů této dominantní party, je tomu trošku jinak. Ruměnec v tváři, sklopené oči, neustále měnící se vyjádření svědčí možná o trošku jiném, skutečně reálném stavu jejich duše a mysli. Tedy některých soudnějších členů...

Protlačení rozpočtového výhledu na pět následujících let a hlavně schválení koncepce rozvoje města bez podpory alespoň některých opozičních zastupitelů je tristní bilance rádoby fungujícího města.

Možná důležitější pro pány z radnice než samotné body včerejšího zastupitelstva, byla příprava návštěvy hlavy státu. To co se děje na letišti, kde se jako za totality barví i tráva na zeleno a chudáci zaměstnanci jsou důrazně nabádáni k patřičným vyjádřením či reakcím, velmi připomíná radniční realitu.

Ano Náměšť je jedna velka rodina, bohužel tak, jak bylo správně uvedeno v analytické části materiálu o stavu města, rodina neúprosně stárnoucí a vymírající. Chybí potřebná vůle odpovědných, neb bez vytvoření infrastruktúry pro mladé, tomu jinak nebude.

Přeji Vám všem krásné pohodové léto.